«Ինթելլիջենթ Մենեջմենթ» հոլդինգը հայտարարում է նոր ենթակառուցվածքային ծրագրի` «Վարդանանց-Քըրք Քըրքորյան» նորարարական բժշկության կենտրոնի նախագծի մեկնարկի մասին: «Վարդանանց» նորարարական բժշկության կենտրոնի այս նոր ամբուլատոր-ստացիոնար մասնաճյուղը լինելու է ցանցի ֆլագման ստորաբաժանումը, որը Քըրք Քըրքորյան (նախկինում՝ Լենինգրադյան) և Մոնթե Մելքոնյան փողոցներն ընդգրկող թաղամասերում կլինի առաջին բազմապրոֆիլ բժշկական հաստատությունը։ Սա «Ինթելլիջենթ Մենեջմենթի» կողմից կարևոր ռազմավարական քայլ է` Երևանի դինամիկ զարգացող թաղամասերից մեկում ներկայություն ապահովելու նպատակով։
««Ինթելլիջենթ Մենեջմենթ» հոլդինգը միավորում է այն երեք բաղադրիչները, որոնք մարդիկ փնտրում են ժամանակակից աշխարհում՝ հասանելիություն որակյալ բժշկական ծառայություններին, ֆինանսական պաշտպանվածություն և աջակցություն բարդ իրավիճակներում: «Վարդանանց-Քըրք Քըրքորյան» նախագիծը մենք մեկնարկում ենք՝ այս մոտեցմանը հավատարիմ մնալով: Վստահ ենք, որ կկարողանանք կյանքի կոչել նախագիծը սահմանված ժամկետում` «Վարդանանցի» ծառայությունները հասանելի դարձնելով մեր ավելի մեծ թվով հաճախորդներին», – նշում է հոլդինգի տնօրեն Արևշատ Մելիքսեթյանը:
«Վարդանանց-Քըրք Քըրքորյան» նորարարական բժշկության կենտրոնը կմիավորի ժամանակակից ախտորոշումը, մինիմալ-ինվազիվ վիրաբուժությունը, ցերեկային ստացիոնար և բարձր արդյունավետությամբ ամբուլատոր կլինիկական ծառայությունները։ Այն հագեցած կլինի ժամանակակից և արհեստական բանականության մոդուլների կիրառմամբ ախտորոշիչ սարքավորումներով, կունենա ցերեկային ստացիոնար և 20 մահճակալով հագեցած ստացիոնար բաժանմունք: Երեք վիրահատարանները կտրամադրեն վիրաբուժական ծառայությունների լայն շրջանակ, այդ թվում՝` ակնաբուժական և գինեկոլոգիական միջամտություններ: Ակնկալվում է, որ նոր մասնաճյուղը կգործարկվի 2027 թվականից:
«Այս նախագիծը խորհրդանշում է «Վարդանանց» ՆԲԿ-ի զարգացման նոր փուլը և կոչված է բավարարելու «Վարդանանցի» կանխարգելիչ, ամբուլատոր և ստացիոնար բուժօգնության աճող պահանջարկը: Միևնույն ժամանակ մայրաքաղաքի դինամիկ աճող թաղամասերից մեկում տեղակայումը կապահովի հասանելիություն առավել մեծ քանակով բուժառուների համար», – նշեց Վարդանանց ՆԲԿ խորհրդի նախագահ և գլխավոր տնօրեն Լևոն Ալթունյանը:
Նշենք, որ սա կլինի 2005 թվականին հիմնադրված «Վարդանանց» ցանցի 5-րդ մասնաճյուղը Հայաստանում։ 2025 թվականից գործում են «Վարդանանց-Քոչար» և «Վարդանանց-Նանսեն» մասնաճյուղերը, որոնք մասնագիտացված են, համապատասխանաբար, բուժզննումների և ստացիոնար ծառայությունների ոլորտներում:
Հիշեցնենք, որ նախագիծն իրականացնող «Ինթելլիջենթ Մենեջմենթը» ներդրումային և հոլդինգային ընկերություն է, որի հիմնական առաքելությունն առողջապահական և ապահովագրական համակարգերի արդյունավետ կազմակերպումն է՝ այն մարդկանց համար առավել հասանելի, կառավարելի և հստակ դարձնելով։ «Ինթելլիջենթ Մենեջմենթ» հոլդինգն իր էկոհամակարգում համախմբում է երեք կազմակերպություն, որոնք միասին ստեղծում են առողջապահական և ապահովագրական աջակցության ամբողջական շղթա.
• «Վարդանանց» նորարարական բժշկության կենտրոնն ապահովում է որակյալ բժշկական ծառայություններ և գործում է «Ինթելլիջենթ Մենեջմենթի» կազմում 2023 թվականից։
• «ԷՖԵՍ» ապահովագրական ընկերությունն առաջարկում է ֆինանսական պաշտպանություն՝ թույլ չտալով, որ բուժման ծախսերը վերածվեն ֆինանսական բեռի (ընկերությունը վերահսկվում է ՀՀ ԿԲ կողմից)։
• «Բոնուս Ասիստանսը» կազմակերպում է աջակցության ծառայության ամբողջ լոգիստիկ ճանապարհը՝ այցերի համակարգումից մինչև ընթացակարգային աջակցություն։
«Ինթելլիջենթ Մենեջմենթ» ՍՊԸ-ն դիվերսիֆիկացված հոլդինգային ընկերություն է` մասնագիտացված առողջապահության և ապահովագրության էկոհամակարգերում բարձր ներուժ ունեցող ակտիվներում ներդրումների իրականացման, ակտիվների կառավարման և զարգացման մեջ։ Ընկերությունն իր 800-ից ավելի փորձառու մասնագետներով ծառայություն է մատուցում տարեկան մոտ 380,000 հաճախորդի՝ գրանցելով 135,000 կարգավորված ապահովագրական հատուցումներ և 530,000 իրականացված բժշկական միջամտություններ։

Intelligent Management Group announces the launch of the new infrastructure project – Vardanants-Kirk Kerkorian Medical Center initiative. This ambulatory and inpatient care branch will serve as a flagship unit for the Vardanants Center for Innovative Medicine, as it is the first multidisciplinary medical institution in the district, located near Kirk Kerkorian (formerly Leningradyan) and Monte Melkonyan streets. For Intelligent Management, this strategic step aims to establish its presence in one of Yerevan’s fast-developing districts.
“Intelligent Management Group intertwines three crucial components which people seek in the modern world: accessibility to quality healthcare, financial security, and support during challenging situations. We launch the Vardanants-Kirk Kerkorian initiative while being committed to that approach. We are confident that we will succeed in bringing the project to life within the set timeframe, while making Vardanants’ services accessible to an even larger number of clients,” noted the CEO of the Group, Arevshat Meliksetyan.
Vardanants-Kirk Kerkorian Medical Center will combine modern diagnostics, minimally invasive surgery, day surgery facilities, and highly efficient ambulatory care services into a single institution. It will feature modern diagnostic equipment that has AI integration modules, as well as day surgery treatment services and an inpatient care department with 20 beds. Three operating rooms will provide a wide range of surgical procedures, including ophthalmologic and gynecological interventions. It is expected that the branch will be opened in 2027.
“This initiative marks a new phase in the development of the Vardanants Center for Innovative Medicine and is set to meet the growing demand for Vardanants’ preventive, ambulatory, and inpatient medical care. At the same time, being located in one of the fastest-growing districts of Yerevan, the medical center will ensure greater accessibility to a larger number of patients,” highlighted Levon Altunyan, Chairman of the Board and CEO of the Vardanants Center for Innovative Medicine.
It is worth noting that this medical center will be the 5th branch of Vardanants Center for Innovative Medicine (est. in 2005) in Armenia. Respectively, Vardanants-Kochar and Vardanants-Nansen branches fully launched their operations in 2025, specializing in medical diagnostics and inpatient care services.
Intelligent Management Group is an investment and holding organization whose primary mission is the effective organization of healthcare and insurance by making it more accessible, manageable, and tailored. Intelligent Management Group combines three companies, which together create a complete end-to-end chain of healthcare and insurance support:
• Vardanants Center for Innovative Medicine provides quality healthcare services and has been part of the Intelligent Management Group since 2023.
• EFES Insurance offers financial security in various life situations, preventing medical treatment from becoming a financial burden (the company is supervised by the CBA).
• Bonus Assistance organizes the entire spectrum of logistic service support, starting from appointment management to procedural assistance.
Intelligent Management LLC is a diversified group of companies focused on investing in, managing, and scaling high-potential assets across the healthcare and insurance ecosystems. With a team of over 800 professionals, the company provides services to over 380,000 clients annually by settling 135,000 insurance claims and implementing 530,000 medical interventions.